Za poměrně teplého, stále však únorového večera, se 21. 2. 2014 uskutečnila  ve vinotéce In Vino Veritas Týniště nad Orlicí premiérová degustace vín z vinařství Hradil Čejkovice. Nepatrná nervozita pořadatelů z očekávání nad nadcházející událostí byla zahnána v okamžiku, kdy dorazil usměvavý someliér z výše jmenovaného vinařství a pozdravil přítomné bodrým pozdravem s moravským přízvukem. Nejen, že všechny účastníky degustace zábavnou formou poučil, ale z celého večera udělal jedinečný zážitek, na který jen tak někdo z přítomných nezapomene.

Degustace vinařství Hradil ČejkoviceKošty jednotlivých vzorků se od sebe postupem času vzdalovaly, a to z důvodů, které nebyl schopen uřídit ani zkušený someliér. Stoupající hladinka v krvi začala rozvazovat jazyk ještě před chvíli nesmělým účastníkům a proměňovat je ve správně upovídané. To však nebylo v žádném případě na škodu, právě že naopak, jak nám po celou dobu náš průvodce z vinařství Hradil připomínal.

Ochutnávka vín probíhala následovně; od bílých suchých, přes růžová, polosuchá a polosladká bílá vína, až k trpkému červenému a nakonec k něčemu, co mělo být zamýšleným hřebem večera – k Rubinetu. Vinařství Hradil Čejkovice se může pochlubit tím, že právě oni jsou jediným výrobcem odrůdy vína Rubinet (kříženec (Revolta x Alibernet) x André) v České republice. Víno se může pochlubit jedinečným aroma a chutí mléčné čokolády a karamelu. Svojí originalitou se hodí k běžnému pití, ale především k čokoládovým dezertům.

Degustace vinařství Hradil ČejkoviceŘízená ochutnávka dopadla dle našeho skromného soudu skvěle a my jsme moc rádi, že jsme vám takovou událost mohli přiblížit a že jste si to mohli s námi užít. Do budoucna nebyla určitě poslední svého druhu, podobnou akci bychom vám rádi přiblížili letos v podzimním období. Budeme se tedy těšit.

Kolektiv vinotéky In Vino Veritas Týniště nad Orlicí

Premiérová degustace vinařství Hradil Čejkovice

2 komentáře u „Premiérová degustace vinařství Hradil Čejkovice

Komentáře nejsou povoleny.